Program pro tento měsíc

29. 6. Buddhovo poselství lásky
Petr Samojský
Každý, kdo se zajímá o duchovní otázky života, si asi uvědomuje zásadní význam lásky. Buddhův odkaz nám v tomto ohledu nabízí pozoruhodnou inspiraci.

6. 7. Co ohrožuje náš svět?
Petr Samojský
Politické demagogie, války, fanatismus, terorismus, ekologická krize, těmi svět velmi trpí. Co však je světu ohrožením největším?

13. 7. Pravda skrytá za zrcadlem
Petr Samojský
Upíři se údajně vyhýbají pohledu do zrcadla.  Ale i pro běžného smrtelníka pohled do zrcadla nemusí být snadný, když v něm hledáme pravdu.

20. 7. Kde se sejdou dva nebo tři
Petr Samojský
Zamysleme se nad účelem duchovního společenství. Co od něho čekat? K čemu může být dobré? Chce-li člověk žít náboženským životem, chce-li duchovně růst, potřebuje společenství nebo ne?

27. 7. Prozřetelnost má smysl pro humor
Petr Samojský
Také se vám stalo, že jste si malovali budoucnost v růžových barvách, leč Osud měl pro vás jiný plán a doslova vás zaskočil netušeným problémem, komplikací nebo ironickou shodou okolností? Život je leckdy plný paradoxů a bizarních náhod. Co s tím?

3. 8. Recept na dobrý den
Petr Samojský
Přejeme si navzájem dobrý den. Ale vůbec to není samozřejmost dokázat žít tak, aby naše dny byly dobré. Vyzkoušejte osvědčený recept!

10. 8. Zdroj jistoty v nejistém světě
Petr Samojský
V Bibli se píše: ,,A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou." O jakou církev se vlastně jedná? A co všechno pro nás tato slova mohou znamenat? Pohleďme na odkaz biblických slov jinak, než činí lidová tvořivost.

17. 8. Zákon příčiny a následku
Petr Samojský
Život každého z nás je protkán podivuhodnou sítí kauzality. Je člověk otrokem svého osudu nebo svobodnou bytostí?

24. 8. Věřit nebo vědět?
Petr Samojský
Rozlišujeme dostatečně mezi tím, co doopravdy víme, co tušíme, a čemu věříme? Je dobré věřit něčemu a v něco bez ověření?

31. 8. Co je tvým posláním na Zemi?
Petr Samojský
Někteří lidé věří tomu, že každá věc i událost, ať dobrá či nedobrá, má svůj účel a smysl. Pokud tomu je tak, jak vidíš své poslání na Zemi?

 

Logo
© 2009 - 2016 Obec širšího společenství