Květinová


PŘIPRAVUJEME:

Květinová slavnost - 7. 6. 2020

Letošní květinová slavnost se kvůli omezením volného pohybu a shromažďování osob spojených s koronavirovou epidemií bude konat pouze virtuálně.

   

 


KONALA SE:

Květinová slavnost – Obyčejné kvítí

Sobota 1. 6.
Sraz před vchodem do Botanické zahrady na Albertově, Na Slupi 16, Praha 2, v 10:00
Poklad často nedokážeme rozpoznat, pokud se zrovna nedíváme do otevřené pokladnice. Není zkrátka očividný a na první pohled zjevný a ani my sami nejsme v běžném všedním dni naladěni na to, že třeba právě jdeme kolem něčeho cenného. Přesto je kolem nás stále tolik pokladů! Mohou jimi být i běžné a vzhledem nevýrazné rostliny, květiny a keře. Vždyť kolik nemocí již nejrůznější byliny odvrátily, kolik krásy nám vnesly do života. Obyčejné kvítí, řeklo by se, ale jak by svět byl bez něj chudý! Při naší nadcházející Květivové slavnosti se zkusíme na svět rostlin kolem nás podívat tímto úhlem pohledu a v botanické zahradě, v místě, které je primárně zaměřeno na představování exotických a vzácných exemplářů, se zkusíme poohlídnout právě po obyčejném kvítí a jeho kráse a významu
   
       

Květinová slavnost 2017

V neděli 11. 6. 2017 proběhne letošní Květinová slavnost naší obce (své fotografie, obrázky květin nebo krátká videa nám prosím zasílejte na info@sirsispolecenstvi.cz), ale pokud můžete, zúčastněte se alespoň na dálku mezinárodní Květinové slavnosti, kterou u příležitosti 95. výročí vzniku Společnosti Svobodného bratrství pořádají společně Pražská obec unitářů a International Unitarian Church of Prague. Tato slavnost se koná v neděli 4. 6. od 10:30 v Unitarii v Anenské 5, kde je k této příležitosti navíc připravena výstava koláží briské výtvarnice a členky IUCP Jane Beatriz nazvaná Sharing the Light (Sdílení světla). Lze se ovšem také zúčastnit na dálku - stačí poslat obrázek nebo foto květiny na info@unitaria-praha.cz. Více o akci najdete na fb (Flower Communion).

(Obrázek slunečnice je jedním z vystavených děl Jane Beatriz.)

   
       

Květinová slavnost 2017

V sobotu 11. 6. 2016 jsme zorganizovali premiérovou Květinovou slavnost OŠS, a to v poněkud netradičním pojetí, abychom dopřáli účast všem, kteří o ni mají zájem, bez ohledu na místo bydliště či časovou zaneprázděnost. Naše slavnost byla tedy tak trochu reálná a tak trochu virtuální, ovšem nechyběla při ní radost ze života!
   

 

 

 

   


 

 

Logo
© 2009 - 2016 Obec širšího společenství