Květinová


PŘIPRAVUJEME:

Květinová slavnost - 12. 6. 2021

 
Letošní květinovou slavnost pojmeme jako společné dílo, které bude symbolem toho, že ač jsme od sebe fyzicky vzdáleni a rozptýleni do všech světa koutů, přece jsme, chceme být a dokážeme být spolu.
Výsledkem by měla být sluneční květina, naše slunečnice. Pravda – pestřejší než obvykle bývají, ovšem vykvetlá společným a zároveň jedinečným přičiněním nás všech!
 
Aby mohla v den naší letošní Květinové, tedy 12. června, opravdu rozkvést, potřebuje vaši pomoc! Přesněji řečeno potřebuje od každého z vás jeden okvětní lístek. Ideálně z papíru nebo takový, který se dá na papír vytisknout. Jinak podobu může mít jakoukoli, podle vaší fantazie. Důležité je jen to, aby se dal použít do slunečnice a byl dlouhý zhruba 5 centimetrů (pokud ho budete posílat v elektronické podobě, pak na délce nezáleží). Barvu může mít libovolnou, může být i vícebarevný. To vše je na vás. Stejně jako to, jestli ho vystřihnete z obrázku, najdete a stáhnete na internetu, vlastnoručně nakreslíte nebo namalujete, či vytvoříte v grafickém programu...
 
Pak ho prosím pošlete do 9. června buď v obálce poštou na adresu Obec širšího společenství, Karlova 186/8, 110 00 Praha 1, nebo jako přílohu e-mailem na info@sirsispolecenstvi.cz, případně jako obrázek mobilem ideálně přes aplikaci Signal na 603 789 838.
A připište k němu do e-mailu, sms zprávy či na kousek papíru jedno slovo, které vystihne vaši představu dobrého společenství.
 
Vaše okvětní lístky pak použijeme (elektronicky zaslané vytiskneme) do společného květu, který sestaví naše mládež, Unitaria Team.
   

 

KONALA SE:

Květinová slavnost - 7. 6. 2020

Tato Květinová slavnost se kvůli omezením volného pohybu a shromažďování osob spojených s koronavirovou epidemií konala pouze virtuálně.

   
       

Květinová slavnost 2019 – Obyčejné kvítí

Sobota 1. 6.
Sraz před vchodem do Botanické zahrady na Albertově, Na Slupi 16, Praha 2, v 10:00
Poklad často nedokážeme rozpoznat, pokud se zrovna nedíváme do otevřené pokladnice. Není zkrátka očividný a na první pohled zjevný a ani my sami nejsme v běžném všedním dni naladěni na to, že třeba právě jdeme kolem něčeho cenného. Přesto je kolem nás stále tolik pokladů! Mohou jimi být i běžné a vzhledem nevýrazné rostliny, květiny a keře. Vždyť kolik nemocí již nejrůznější byliny odvrátily, kolik krásy nám vnesly do života. Obyčejné kvítí, řeklo by se, ale jak by svět byl bez něj chudý! Při naší nadcházející Květivové slavnosti se zkusíme na svět rostlin kolem nás podívat tímto úhlem pohledu a v botanické zahradě, v místě, které je primárně zaměřeno na představování exotických a vzácných exemplářů, se zkusíme poohlídnout právě po obyčejném kvítí a jeho kráse a významu
   
       

Květinová slavnost 2017

V neděli 11. 6. 2017 proběhne letošní Květinová slavnost naší obce (své fotografie, obrázky květin nebo krátká videa nám prosím zasílejte na info@sirsispolecenstvi.cz), ale pokud můžete, zúčastněte se alespoň na dálku mezinárodní Květinové slavnosti, kterou u příležitosti 95. výročí vzniku Společnosti Svobodného bratrství pořádají společně Pražská obec unitářů a International Unitarian Church of Prague. Tato slavnost se koná v neděli 4. 6. od 10:30 v Unitarii v Anenské 5, kde je k této příležitosti navíc připravena výstava koláží briské výtvarnice a členky IUCP Jane Beatriz nazvaná Sharing the Light (Sdílení světla). Lze se ovšem také zúčastnit na dálku - stačí poslat obrázek nebo foto květiny na info@unitaria-praha.cz. Více o akci najdete na fb (Flower Communion).

(Obrázek slunečnice je jedním z vystavených děl Jane Beatriz.)

   
       

Květinová slavnost 2016

V sobotu 11. 6. 2016 jsme zorganizovali premiérovou Květinovou slavnost OŠS, a to v poněkud netradičním pojetí, abychom dopřáli účast všem, kteří o ni mají zájem, bez ohledu na místo bydliště či časovou zaneprázděnost. Naše slavnost byla tedy tak trochu reálná a tak trochu virtuální, ovšem nechyběla při ní radost ze života!
   

 

 

 

   


 

 

Logo
© 2009 - 2016 Obec širšího společenství