O Středníku

Středník se koná vždy ve středu od 12:00 v Unitarii,
Anenská 5, Praha 1.
O Středníku
Pojmenování svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Středník totiž nabízí krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

V neposlední řadě může být Středník (v souladu s významem stejnojmenného interpunkčního znaménka) vnímán také jako prostor pro určité zastavení se a spočinutí, zkrátka pomlku uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítáni! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Kdo máte do Prahy daleko, můžete se Středníku každý týden zúčastnit po internetu, právě zde. Pořad ovšem můžete shlédnout i později, ze záznamu, v celém následujícím týdnu. Zde také můžete sdílet svoje názory a myšlenky.

 

Logo
© 2009 - 2016 Obec širšího společenství